Můj-Bazar, inzerce zdarma - zpět na homepage
Inzerce - Prodej papoušků a ptactva
Soukromá i firemní inzerce zdarma

Nahlásit nevhodný obsah inzerátu

Oznámit nesprávné zařazení do kategorie

Poly-min - doplňkové krmivo s minrály,vápnikem, vi - Nabídka


Popis:
Poly-min

Vysoce kvalitní doplňkové krmivo s minerály určené především pro ptáky ( papoušky, drobné exotické ptactvo, holuby atd.), od německé firmy re-scha. Jedná se o doplňky stravy, které zlepšují funkci trávícího traktu a upevňují zdraví ptáků.

Aby se vápník neusazoval v těle papoušků a mohl se vstřebat, je potřeba přímé sluneční světlo. V zimním období, kdy jsou papoušci ve vnitřních ubikacích bez přímého slunečního světla, je nutné k vstřebání vápníku vitamín D3 a fosfor. Poly-min obsahuje vitamín D3, fosfor a zabezpečuje potřebné vstřebání vápníku v těle papoušků, jak v letním, tak i v zimním období.

Poly-min obsahuje minerály, které jsou třeba pro běžný metabolismus (látková přeměna v živém organismu) ptáků. Poly-min jsou vysoce kvalitní jemné, namleté fosilní mušle. Narozdíl od vápencových mušlí, tyto mají prodloužné uvolňování vápníku. To umožňuje konstantní (stálý) přísun vápníku do těla. Testy prokázaly, že právě postupné uvolňování vápníku má velmi positivní vliv na zdraví zvířat.
Calcium gluconate je do Poly-minu přidáván pro zvýšení obsahu kvalitního vápníku.
Specialita Poly-minu je přídavek betainu. Betain je přírodní produkt z červené řepy, který poskytuje methylové skupiny a funguje jako energetický booster.(regulátor) Ve střevě má betain osmoregulační (zabezpečení stálého složení vnitřního prostředí organismu) a stabilizační (upevňovací) funkci. Betain je také součástí prevence proti kokcidióze.(parazitární onemocnění)
Poly-min se osvědčil jako prevence rachitidy (celkové onemocnění vyvolané nedostatkem vitamínu D) a deformit (úchylka od přirozeného stavu) vaječné skořápky.

Poly-min se může podávat stále ve své misce. Papoušci si vezmou jen to, co potřebují. Je velice vhodný pro ptáky ve vnitřních ubikacích, kteří nemají přístup na slunce a pro Eclecty, kteří mají zvýšenou potřebu příjmu vitamínu A. Pro Žaky, kteří mají zvýšenou potřebu vitamínu A a vápníku.

Doporučení: pokud Poly-min dávkujeme, tak vzhledem k vysoké koncentraci vitamínů A a D3 a stopových prvků by nemělo podávané množství Poly-minu společně s krmivem přesáhnout 10% denní krmné dávky.
Moje praxe: na základě letitých zkušeností se mi osvědčilo podávat Poly-min společně s Humacem natur Exot do ovocno-vaječné míchanice ALL MIX. ALL MIX je doplňkové krmivo pro exotické ptactvo s vaječným biskvitem, ovocem, ořechy, medem, vejci, čili papričkami a kvasnicemi. ALL MIX je velice dobře přijímán všemi druhy papoušků beze zbytků. Z tohoto důvodu přidávám do ALL MIXU Poly-min a Humac natur Exot. Na 3 kg ALL MIXU dávám 15 g Humacu natur Exot a 45 g Poly-minu. Vše dobře promíchám a krmím celoročně. Před chovnou sezónou, v chovné sezóně a po chovné sezóně dávám ALL MIX denně. Mimo chovnou sezónu dvakrát za týden.
Dávkování: (na pár papoušků v mém chovu)
Latam vlaštovčí - jedna vrchovatá čajová lžička. (dávám denně celoročně)
Amazonek bělobřichý, černotemenný – jedna vrchovatá čajová lžička.
Papoušek šedý, eklektus – dvě vrchovaté čajové lžičky.
Kakadu žlutočečelatý eleonora, ary – jednu vrchovatou polévkovou lžíci.
Alexandům rudohlavým - dávám ALL MIX celoročně do misky o průměru 6 cm. Misku naplním ALL MIXEM po vrch. Takto naplněná miska vydrží Alexandrům rudohlavým cca týden. Jak je miska prázdná opět ji naplním po vrch ALL MIXEM.
To je moje zkušenost, kterou nikomu nevnucuji.

Doporučené dávkování:
100 mg (např. andulka), 500 mg (např. žako) na kus a den na žrádlo. Obvykle se podává 5g přípravku na 10 - 50 ptáků denně.
Složení: ústřice, řasy, uhličitan vápenatý, hydrogenfosforečnan vápenatý, fosforečnan vápenatý sodný, Calciumciuconat, vápník uhličitan hořečnatý, chlorid sodný, Vápník: 32,00% , Fosfor: 4,00% , Sodík 1,00%
Hořčík: 0,80% .
Přísady na 1kg přípravku:
Kyselina nikotinová: 530 mg Biotin: 4.000 mcg
Vitamín A: 100,000 IU Mangan: 500 mg Zinek: 600 mg
Vitamin D3 10000 IU Měď:75 mg
Vitamin B1: 25mg Jod: 6 mg
Vitamin B6 100 mg Kobaltu: 2,5 mg
Vitamin B12: 660 mcg Selen: 1 mg
Kyselina listová: 30 mg Betain: 4.000 mg

Balení 0,25 kg cena 230 Kč, balení 2,3 kg cena 470 Kč.

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Chovatelé, kteří podávají vápníkový doplněk (kombinovaný s vitamínem D3, jenž napomáhá jeho vstřebání), mohou mít i přesto ptáky trpící nedostatkem vápníku, a to v případě, že daný produkt dávají do pitné vody. Podle mého názoru patří podávání vápníku do vody k méně účinným metodám z následujících důvodů:
Jen málo papoušků hodně pije. Doplňky by se měly přidávat ke krmivu, a to tak, že dáme prášek nebo sirup do hroznu nebo do jiného oblíbeného krmiva, případně do lžíce odchovného krmiva.

Dostatečné množství vápníku ve vodě způsobuje, že většině papoušků voda nechutná. Menší množství je zase neúčinné. Papoušci jsou na příměsi ve vodě velmi citliví. Někteří se raději nenapijí, než aby přijali neznámou příchuť. Doporučuji sledovat reakci ptáků, kteří pijí vodu s obsahem doplňků.
Mnozí ptáci většinu vody zase rychle vycákají při koupání. Jen málokdo poskytuje zvlášť nádobu na pití a zvlášť na koupání.
Většina papoušků krmených nektarem pije vodu jen zřídkakdy, proto je třeba přidávat všechny doplňky do nektaru.
Jak často by se měl podávat doplněk s vápníkem/vitamínem D3?
Pokud jsou základem potravy semena, měl by se podávat po celý rok (dle pokynů na produktu). Je důležité dodržovat pokyny, protože ve všech výrobcích se nepoužívá stejná forma vápníku. Samice snášející vejce a páry odchovávající mláďata by měly dostávat vápník denně, stejně jako mláďata odchovávaná ručně na doma vyrobeném krmivu.
Nezapomeňte, že u vápníku a vitamínu D3 může dojít k předávkování s katastrofálními následky, například ukládání vápníku v ledvinách.
Vstřebání vápníku.
Lidé, kteří chovají žaky v tmavých místnostech bez oken a na jiných místech, kam se nedostane slunce, by měli vědět, že vstřebání vápníku bude snížené, pokud ptáci nemají přístup ke slunečnímu světlu, protože pro metabolismus (látkovou přeměnu) vitamínu D3 je zásadní právě ultrafialové záření v podobě přímého nefiltrovaného slunečního světla. Uvádí se, že postačí přímé sluneční světlo v trvání jedné hodiny čtyřikrát až pětkrát týdně.
Časté otázky.
Otázka: Moji papoušci mají k dispozici sépiovou kost. Musím jim ještě dávat vápníkový doplněk?
Odpověď: Ano! Je to velmi důležité, obzvlášť v období rozmnožování. Především, mnozí ptáci sépiovou kost jen poničí, spolykají pouze malou část. Za druhé, tato kost je tvořena téměř 100% vápníkem. Aby pták mohl vstřebat vápník, který je nezbytný nejen pro snášející samici, potřebuje fosfor a vitamín D3 (nebo přímé sluneční světlo). Pokud vápník nedostává v potravě, bude si ho brát z kostí v těle. Výsledkem může být dočasná nebo trvalá paralýza (těžký stupeň ochrnutí, obrna) nohou či smrt. Veterinář může dát v krajním případě kalciovou injekci – ale takové proceduře byste se měli snažit vyhnout podáváním správného vyváženého krmiva.
Rosemary Low z knihy VÝŽIVA PAPOUŠKŮ a drobného exotického ptactva.
Cena: dohodou

Místo: Třebíč.

Kontakt: Miloš, +420603894366

Web: http://www.krmiva-pro-papousky.cz

Počet zobrazení inzerátu: 410x

Datum vložení inzerátu: 19.08. 2017


Formulář pro odpověď na inzerát:

Opište kontrolní kód z obrázku*

code
Vaše emailová adresa*


Fotografie


Následující inzeráty v kategorii Papoušci, Ptactvo

Frucht-mash doplňkové krmivo pro zlepšení vitality - Nabídka

Zobrazeno 404xFrucht-mash doplňkové krmivo pro zlepšení vitality - Můj-bazar.cz - Inzerce zdarma

FRUCHT-MASH Frucht-mash-doplňkové krmivo pro ptáky. Frucht-mash je světová novinka německé firmy re-scha pro zlepšení vitality a výkonnosti ptáků včetně závodních holubů. Frucht-mash je jedním z produktů vysoké kvality, které se pro zvířata ve světě vůbec vyrábějí. Frucht-mash obsahuje velmi kvalitní ovoce - suroviny, které splňují ...Cena: v textuTřebíčDetail inzerátu19.8.2017 10:28

Avicentra, Anima, ZuPreem, Kaytee, Pretty Bird, Wi - Nabídka

Zobrazeno 393xAvicentra, Anima, ZuPreem, Kaytee, Pretty Bird, Wi - Můj-bazar.cz - Inzerce zdarma

Nabízím krmné směsi zrnin Avicentra, Anima. AKCE NA GRANULE ZuPreem. Dále vaječná krmiva, ořechy, granulovaná krmiva, vitamínové tyčinky, zrniny a vysoce kvalitní doplňky stravy na přírodní bázi bez vedlejších zdravotních účinků. Samozřejmostí je poradenský servis a dlouholetá praxe s nabízenými produkty. Nabízené produkty si můžete zakoupit ...Cena: dohodouTřebíčDetail inzerátu18.8.2017 09:16

Svatební holubi - Nabídka

Zobrazeno 1269xSvatební holubi - Můj-bazar.cz - Inzerce zdarma

Nabízím bílé svatební holuby k vypuštění na svatbě.Cena: 400 KčBrno-městoDetail inzerátu9.8.2017 19:46

Zobrazit ostatní inzeráty z kategorie Papoušci, Ptactvo


 
Inzeráty Zvířata celkem: 1948, inzerce za 24 hodin: 5
© 2009 - 2017 Muj-Bazar.cz - Prodám, daruji papouška
Kontakt, Podmínky, Mapa stránek, Články, RSS


TOPlist TOPlist